Najlepsze klony Agario na Androida
|Agar.io to bardzo popularna ostatnimi czasy gra na przeglądarki. Jest bajecznie prosta i niezwykle wciągająca, dzięki czemu ma już dużą grupę fanów, którzy tworzą mody oraz innego rodzaju ulepszenia dla gry. Niestety, w dalszym ciągu nie ma oryginalnej wersji gry na smartfony. Dzisiaj przeszukałem sklep Google Play z aplikacjami na Androida, żeby sprawdzić czy są tam jakieś podobne gry. Okazało się, że jest ich całkiem sporo!
Zobacz też: Przywracanie plików w Microsoft Word, Excel i PowerPoint
Niestety, z jakością jest u nich bardzo różnie. Głównie ze względu na sterowanie – w przeglądarkowej wersji Agar.io należy sterować myszką, co jest łatwe i bardzo skuteczne. Oczywiście, na smartfonach i tabletach nie można korzystać z myszki, a obsługa gier odbywa się poprzez ekran dotykowy. To w znaczący wpływa na to jak się gra, szczególnie w produkcje w stylu Agar.io. Jednak mimo tego zachęcam was do wypróbowania jednej z poniższych gier.
- Dot Muncher jest najpopularniejszym klonem Agar.io. Jest też chyba najprostszą grą w tym stylu w jaką grałem. Zarówno grafika jak i opcje gry są bardzo ograniczone. Jedną z nielicznych rzeczy jakie można w niej zmienić to kolor tła, oraz kolor „naszej” kropki. Nie ma opcji grania za pośrednictwem internetu, a „sztuczna inteligencja” innych przeciwników jest na bardzo niskim poziomie. Bardzo często wszystkie znajdujące się w naszym sąsiedztwie większe obiekty zaczynają nas gonić, przez co ucieczka bywa czasem trudna. Najlepszą stroną gry jest natomiast sterowanie – nie trzeba trzymać palca cały czas na ekranie, wystarczy, że pojedynczym kliknięciem wskażemy naszej komórce kierunek ruchu. Porusza się ona też samoczynnie co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zdecydowanie warto tę grę wypróbować. Co ciekawe, plansza gry nie ma granic.
- Pocket Agario – to gra nawet trochę przypominająca oryginalne Agar.io. Opcje są mimo to bardzo ograniczone, ale można za to wykorzystać jeden z 16 rożnych avatarów. Wśród nich jest kilka flag państwowych (nie ma polskiej) oraz postacie znane z memów – grumpy cat czy doge. Możemy też wybrać swojego własnego „nicka”. Sterowanie jest nieco trudniejsze niż w Dot Muncher. Odbywa się za pomocą wirtualnego przycisku, który pojawia się w lewym, dolnym rogu ekranu. Do takiego kontrolowania naszej komórki trzeba się pop prostu przyzwyczaić. Gra wykorzystuje połączenie internetowe, a dzięki temu gramy online z innymi użytkownikami. To pozytywnie wpływa na jakość rozgrywki. Rzeczą która mnie dziwi jest natomiast bardzo mała ilość kropek do „zjedzenia”…
- Kula jest najlepiej wykonaną grą z całego tego towarzystwa, ale jednocześnie najgorszą produkcją. Wygląda całkiem sympatycznie, mamy nawet opcję stworzenia własnej „kuli” oraz wybrania rodzaju sterowania – poprzez wykorzystanie całego ekranu lub użycie wirtualnego przycisku. Sama rozgrywka jest jednak nieco dziwna – połykane kulki stawiają delikatny opór w czasie gry, dosyć trudno jest też przejąć nieco mniejszego gracza. Za to sami możemy paść łupem większej kuli w zaskakująco łatwy sposób. Nie mniej jednak, wciąż jest to całkiem sympatyczna gra.
- Nebulous to ciekawy klon Agar.io – widać, że twórcy mieli inny pomysł na tego typu grę i całkiem nieźle im to wyszło. Tutaj naszą planszą jest nocne niebo, a zamiast wirusów mamy czarne dziury. Gra jest dynamiczna i ma dużo opcji – można np. wybrać poziom trudności, liczbę graczy na planszy i wygląd mapy. Co ciekawe, w celu ulepszenia rozgrywki, raz na jakiś czas w naszym pobliżu pojawiają się gwiazdy, które warto pochłonąć. Jeśli jesteśmy stosunkowo mali, pomogą nam one urosnąć o kilkadzisiąt punktów. Jeśli nasza komórka będzie raczej duża, zostanie podzielona na kilka mniejszych. To chyba mój ulubiony klon Agar.io, dlatego też polecam wam się z nią zapoznać.
A wy znacie jakieś podobne gry w tym stylu?